منتظر عمل بعدی پوجدمون هستیم – فوج نیوز

صبا 1 468

وزیر امور خارجه اسپانیا امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد،‌ در صورت اعطای پناهندگی سیاسی از سوی بروکسل به کارلس پوجدمون، رهبر برکنار شده کاتالونیا از این حادثه شگفت زده خواهد شد. 

به گزارش فوج نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت مادرید در جریان مناقشه بر سر همه‌پرسی استقلال کاتالونیا تا امروز دست بالا را پیدا کرده است.

 

روز دوشنبه مقاومت مقام‌های کاتالونیا در مقابل اعمال حاکمیت مستقیم مادرید دچار از هم گسیختگی شدند. رهبران جدایی طلب کاتالونیا اکنون دچار اغتشاش هستند و توجه همه معطوف به انتخابات زودهنگام تعیین شده توسط مادرید برای ۲۱ دسامبر شده است.

 

قرار است پوجدمون امروز (سه‌شنبه) بیانیه‌ای را از بلژیک که اخیرا به آن سفر کرده، منتشر کند.

 

هرگونه درخواست او برای پناهندگی در بلژیک می‌تواند مناقشه‌ای را میان این دو کشور عضو اتحادیه اروپا به وجود آورد اما آلفونسو داستیس، وزیر امور خارجه اسپانیا دورنمای این مناقشه را کم اهمیت دانست.

 

او گفت: ما فعلا اطمینانی از کاری که او قرار است انجام دهد نداریم. با توجه به وضعیت حق پناهندگی در اروپا ممکن است کمی (از بابت اعطای پناهندگی) شگفت زده شویم اما اقدامات پوجدمون به آسانی قابل پیش بینی نیست. هرگونه تصمیمی برای این پناهندگی به عهده دادگاه‌های بلژیک است نه دولت این کشور. اگر بلژیک به پوجدمون پناهندگی بدهد دیگر وضعیت عادی نخواهد بود. پس فعلا بگذارید از این موضوع صرف نظر کنیم.

 

تلگرام

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

تلگرام