موجوداتی که در بدن زندگی می‌کنند (+ عکس) – fovj

صبا 1 468

به نقل از مهر، با برخی از باکتری هایی که بیش از ۹۰ درصد از سلولهای زنده بدنتان را اشغال کرده اند، آشنا شوید. بدن انسان زیستگاه چندین تریلیون شکل از زندگی است، از E.coli های رشته شبیه که با استفاده از دمهای سه شاخه خود در میان روده های انسان به این سو و آن سو می روند گرفته تا باکتری سالمونلا که در مسمومیت غذایی زیاد شهرت دارند، اما بدون وارد آوردن صدمه در پوست انسان زندگی می کنند از جمله این شکلهای گوناگون حیاتی هستند.

انواع مختلفی از باکتری ها بر روی پوست انسان یافت می شوند که به ویژه با غدد عرق و فولیکولهای مو در ارتباطند. این باکتری ها اکثرا برای انسان آسیبی در پی ندارند مسلما برخی از آنها می توانند سبب تجلی آکنه شوند. اکثرا باکتری ها زمانی که به پوست نفوذ می کنند می تواند دردسر آفرین شوند.

در بدن هر انسانی بیش از ۵۰۰ تا هزار مدل گوناگون از باکتری ها وجود دارند و در بدن یک فرد بالغ تکثیر می شوند تا ۱۰۰ تریلیون سلول مجزا را به وجود آورند.

“روی اسلیتور” از نهاد تکنولوژی “کورک” می گوید روده انسان به تنهایی محتوی دو کیلوگرم باکتری است، در واقع تنها ۱۰ درصد از ماهیت بدن ما انسانی است و بقیه آن از میکروبها اکنده شده است. شاید این غلبه میکروبی بر بدن انسان مشوش کننده به نظر بیاید اما اسلیتور می گوید این باکتری ها برای بدن انسان سودمند هستند به طوری که بدون آنها انسان توانمند به ادامه زندگی نیست:

مدل سازی رایانه ای از باکتری های موجود بر روی پوست انسان

موجوداتی که در بدن زندگی می‌کنند (+ عکس)

مدل سازی رایانه ای از هلیکوباکتر پیلوری که در شکم انسان زندگی می کنند

موجوداتی که در بدن زندگی می‌کنند (+ عکس)

مدل سازی رایانه ای از باکتری E-coli

موجوداتی که در بدن زندگی می‌کنند (+ عکس)

مدل سازی رایانه ای از باکتری های Coccus

تلگرام

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلگرام