۱۲۶ میلیون کاربر آمریکایی در معرض پست‌های مغرضانه روسی – فوج نیوز

صبا 1 468

۱۲۶ میلیون کاربر آمریکایی در معرض پست‌های مغرضانه روسی

دانش > فناوری‌ – فوج نیوز:
فیس‌بوک اعلام کرد ۱۲۶ میلیون کاربر آمریکایی طی دو سال گذشته محتواهایی که توسط اوپراتورهای مستقر در روسیه روی این شبکه بارگذاری شده‌است را مشاهده کرده‌اند.

براساس گزارش BBC، این شبکه اجتماعی می‌گوید درحدود ۸۰ هزار پست پیش و پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ توسط روس‌ها تاماد شده‌است که بیشتر آنها بر پیام‌های سیاسی و اجتماعی تفرقه‌‌انگیز متمرکز بوده‌اند.

فیس‌بوک این آمار را پیش از آغاز جلسه‌ای در سنای آمریکا منتشر کرد که قرار است در آن فیس‌بوک به همراه توئیتر و گوگل درمورد تاثیر روسیه بر وب‌سایت‌های مهم صحبت کنند. روسیه دائما اتهامات مبنی بر مداخله در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری آمریکا را تکذیب کرده‌است.

آمار جدید فیس‌بوک تاکنون دراختیار رویترز و واشنگتن‌پست قرار گرفته‌اند. براساس این آمار ۸۰ هزار پست مورد نظر در بازه زمانی ژوئن ۲۰۱۵ تا آگوست ۲۰۱۷ منتشر شده‌اند. فیس‌بوک معتقد است این پست‌ها توسط شرکتی روسی ارسال می‌شوند که با کرملین در ارتباط است.به گفته کالین استرچ مشاور حقوقی ارشد فیس‌بوک 

این اقدامات با هدف فیسبوک برای ساختن یک اجتماع و با تمام آرمان‌های فیس‌بوک در تقابل است و ما در تلاشیم از همه توان خود برای رسیدگی به این تهدید استفاده کنیم.

گوگل نیز به تازگی افشا کرده‌است که ترول‌ها یا اوباش اینترنتی روسی بیش از هزار ویدیو روی ۱۸ کانال مختلف سایت یوتیوب منتشر کرده‌اند. در این میان توئیتر نیز به تازگی ۲۷۵۲ حساب کاربری که به یک آژانس تحقیقاتی مستقر در روسیه وابسته بوده‌اند را شناسایی کرده و به حالت تعلیق درآورده‌است.

 

تلگرام

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

تلگرام