فوج

قادر است كه شما را از لغزش محفوظ دارد
امروز شنبه 23 تیر 1403
تبليغات تبليغات

انجیل_26- رسالة یهودا,jude

26- رسالة یهودا

نویسنده: یهودا

محل نگارش:فلسطین

مربوط به تاریخ: ـــــــــــــــ

اتمام نگارش: 65 د.م

 

1 یهودا غلام عیسی مسیح و برادر یعقوب به خوانده شدگانی كه در خدای پدر حبیب و برای عیسی مسیح محفوظ می‌باشید.

2 رحمت و سلامتی و محبت بر شما افزون باد.

 

 

3 ای حبیبان چون شوق تمام داشتم كه دربارة نجات عاّم به شما بنویسم ناچار شدم كه الآن به شما بنویسم و نصیحت دهم تا شما مجاهده كنید برای آن ایمانی كه یكبار به مقد‌ّسین سپرده شد. 4 زیرا كه بعضی اشخاص در خفا درآمده‌اند كه از قدیم برای این قصاص مقر‌ّر شده بودند مردمان بی‌دین كه فیض خدای ما را به فجور تبدیل نموده و عیسی مسیح سروری واحد و سرور ما را انكار كرده‌اند.

5 پس میخواهم شما را یاد دهم هرچند همه چیز را دفعتاَ میدانید كه بعد از آنكه یَهُوَه قوم را از زمین مصر رهایی بخشیده بود بار دیگر بی‌ایمانان را هلاك فرمود. 6 و فرشتگانی را كه ریاست خود را حفظ نكردند بلكه مسكن حقیقی خود را ترك نمودند در زنجیرهای ابدی در تحت ظلمت بجهت قصاص یوم عظیم نگاه داشته است. 7 و همچنین سدوم و غَموره و سایر بلدان نواحی آنها مثل ایشان چونكه زناكار شدند و در پی بشر دیگر افتادند در عقوبت آتش ابدی گرفتار شده بجهت عبرت مقر‌ّر شدند.

8 لیكن باوجود این همة این خواب بینندگان نیز جسد خود را نجس میسازند و سروری را خوار میشمارند و بر بزرگان تهمت میزنند. 9 اما میكائیل رئیس ملائكه چون دربارة جسد موسی با ابلیس منازعه میكرد جرأت ننمود كه حكم افترا بر او بزند بلكه گفت: “یَهُوَه تو را توبیخ فرماید.” 10 لكن این اشخاص بر آنچه نمیدانند افترا میزنند و در آنچه مثل حیوان غیر ناطق بالطبع فهمیده‌اند خود را فاسد میسازند.

11 وای بر ایشان زیرا كه به راه قائن رفته‌اند و در گمراهی بلعام بجهت ا‌ُجرت غرق شده‌اند و در مشاجرت قور‌َح هلاك گشته‌اند. 12 اینها در ضیافتهای محبتانة شما صخره‌ها هستند چون با شما شادی میكنند و شبانانی كه خویشتنرا بی‌خوف می‌پرورند و ابرهای بی‌آب از بادها رانده شده و درختان صیفی بی‌میوه دوباره مرده و از ریشه كنده شده 13 و امواج جوشیدة دریا كه رسوایی خود را مثل كف برمی‌آورند و ستارگان آواره هستند كه برای ایشان تاریكی ظلمت جاودانی مقرر است. 14 لكن خنوخ كه هفتم از آدم بود دربارة همین اشخاص خبر داده گفت: “اینك یَهُوَه با هزاران هزار از مقدسین خود آمد 15 تا بر همه داوری نماید و جمیع بی‌دینان را ملزم سازد بر همة كارهای بی‌دینی كه ایشان كردند و بر تمامی سخنان زشت كه گناهكاران بی‌دین به خلاف او گفتند.” 16 اینانند همهمه كنان و گِله‌مندان كه برحسب شهوات خود سلوك می‌نمایند و به زبان خود سخنان تكبرآمیز میگویند و صورتهای مردم را بجهت سود می‌پسندند.

 

17 اما شما ای حبیبان بخاطر آورید آن سخنانی كه رسولان سرور ما عیسی مسیح پیش گفته‌اند 18 چون به شما خبر دادند كه در زمان آخر مستهزئین خواهند آمد كه بر حسب شهوات بی‌دینی خود رفتار خواهند كرد. 19 اینانند كه تفرقه‌ها پیدا میكنند و نفسانی هستند كه روح را ندارند.

20 اما شما ای حبیبان خود را به ایمان اقدس خود بنا كرده و درروح القدسعبادت نموده 21 خویشتنرا در محبت خدا محفوظ دارید و منتظر رحمت سرور ما عیسی مسیح برای حیات جاودانی بوده باشید. 22 و بعضی را كه مجادله میكنند ملزم سازید. 23 و بعضی را از آتش بیرون كشیده برهانید و بر بعضی با خوف رحمت كنید و از لباس جسم آلود نفرت نمایید.

 

 

24 الآن او را كه قادر است كه شما را از لغزش محفوظ دارد و در حضور جلال خود شما را بی‌عیب به فرحی عظیم قایم فرماید 25 یعنی خدای واحد و نجات دهندة ما را جلال و عظمت و توانایی و قدرت باد الآن و تا ابدالآباد. آمین.

انجیل

دسته بندي: کتاب انلاین,کتاب عهد عتیق و جدید,
مطالب مرتبط :

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد