فوج

هکرها با جذب مخاطب وی را متقاعد می کنند تا برنامه را نصب کرده و اطلاعا
امروز جمعه 31 فروردین 1403
تبليغات تبليغات

فریبکاری برنامه های اغواکننده مرتبط با شبکه های اجتماعی


 


فریب برنامه های اغواکننده مرتبط با شبکه های اجتماعی را نخورید


 

با جستجوی کلمه”اپلیکیشن اینستاگرام” در google play ، play store  و یا در موتورهای جستجو اپلیکیشن های جانبی با تبلیغات جذاب به چشم می خورند، که به اعتقاد کارشناسان بسیاری از آنان برای سرقت رمزهای حساب های کاربری طراحی شده اند.

 

با ورود اپلیکیشن اینستاگرام به جمع شبکه های اجتماعی و افزایش محبوبیت این نرم افزار، به موازات آن اپلیکیشن های جانبی نیز افزایش یافتند. اپلیکیشن هایی که با وعده های عجیب و غریب مخاطب را جذب کرده و در بیشتر مواقع حساب های کاربری این افراد را مورد سواستفاده قرار می دهند.

 

کافیست موتورهای جستجو را به راه بیندازید و کلمه اپلیکیشن اینستاگرام را جستجو کنید تا با سیل لینک های مشابه مواجه شوید.  برای مثال با اپلیکیشن … insta به فالوئرهای بیشتری دست یابید و یا با نصب اپلیکیشن insta …. از اینکه چه کسانی از صفحه شما بازدید کرده اند، آگاه شوید. هکرها با جذب مخاطب وی را متقاعد می کنند تا برنامه را نصب کرده و اطلاعات حساب کاربری از قبیل نام و رمز ورود را به راحتی در اختیار آنان قرار دهید.  در این شرایط حساب کاربری صفحه شما در اینستاگرام هک شده و امکان ارسال تصاویر و یا حتی تغییر رمز توسط هکرها بسیار محتمل است.

 

نخستین نرم افزاری که با طراحی هکرها وارد بازار دانلود شد “InstaAgent” نام داشت که با مدعی بود با نصب این اپلیکیشن مخاطب قادر خواهد بود از اسامی تمامی بازدیدکنندگان مطلع شود. در این اپلیکیشن پس از نصب از کاربر نام کاربری و رمز عبور خواسته می شد که پس از انجام مراحل شخص به صفحه خود ارجاع داده می شد و عملا هیچگونه عملکردی برای مخاطب به همراه نداشت.

 

مدیران طراح این نرم افزار از یافتن هزاران هزار نام کاربری و رمز عبور خبر داده اند و با اینکه بسیاری از رسانه ها از کلاهبرداری و ترفند این برنامه پرده برداشتند، باز هم هستند افرادی که با وعده یافتن افرادی که صفحه آنان را بازدید کرده اند جذب این اپلیکیشن می شوند و نام کاربری و رمز عبور را به آسانی در اختیار آنان قرار می دهند تا راه برای کلاهبرداری های آتی این نرم افزار باز باشد.

 

طبق اظهارات بسیاری از کاربران پس از نصب و وارد کردن نام کاربری و رمز ورود، حساب کاربر عملا هک شده است و در پاره ای از مواقع تصاویری بدون اطلاع کاربر بر روی این صفحات پست شده است.

 

مدیر طراح شرکت اینستاگرام، با پرده برداری از این ترفند هکرها تاکیید کرد؛ هرگز از برنامه های جانبی که با تبلیغاتی جذاب سراغ شما می آیند استقبال نکنید و اگر برنامه هایی مشابه InstaAgent را نصب کرده اید، پس از حذف برنامه سریعا اقدام به تعویض رمز عبور خود کنید.

کلیک


 


دسته بندي: علم و فن اوری,تکنولوژی دیجیتال و اینترنت,موبایل,اموزش و ترفند موبایل,

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد