فوج

مشاهده سرعت فعلی و حداکثر سرعت مجاز با گوگل مپ
امروز سه شنبه 01 خرداد 1403
تبليغات تبليغات

ترفندهای گوگل‌مپ


 


ترفندهای گوگل‌مپ که شاید از آن ها بی‌خبر باشید


 

نکات جالبی در استفاده از گوگل‌مپ وجود دارد که این نرم‌افزار را پیشرفته‌تر کرده است. در این مطلب نکاتی را ذکر می‌کنیم که شاید شما از آن بی‌خبر بوده اید.

گوگل مپ معتبر ترین سرویس مکان یابی است که اطلاعات مکان را در هر زمان و در هر نقطه از دنیا شما می دهد. این سرویس محبوب در طول سال های زیادی که از معرفی آن می گذرد پیشرفت های چشم گیری داشته است و نکات جالبی در استفاده از این برنامه وجود دارد که آن را پیشرفته تر کرده است. 

 

مشاهده سرعت فعلی و حداکثر سرعت مجاز با گوگل مپ


این قابلیت به صورت قطعی هنوز به سرویس پیش فرض گوگل مپ افزوده نشده است اما شما با استفاده از نرم‌افزار سبک و کم حجم  Velociraptor – Map Speed Limit  می توانید این قابلیت را به نقشه گوگل خود اضافه کنید. تنها کافی است لوکیشن فعلی را مطابق با شکل زیر در گوگل مپ درج کنید تا اطلاعات آن از طریق این برنامه روی نقشه نمایش داده شود.

 

ترفندهای گوگل‌مپ که شاید از آن ها بی‌خبر باشید

 

مشاهده زمان توقف وحرکت وسیل نقلیه با گوگل مپ


با گوگل مپ می توانید نوع سرویس نقلیه خود را انتخاب کنید و ساعت دقیق رسیدن و حرکت آن ها را مشاهده کنید. به شرطی که سایت های مرجع این زمان ها را در گوگل مپ درج کرده باشند. به سادگی قادر خواهید بود زمان دقیقی برای حرکت خود انتخاب کنید و بدون معطلی از سرویس های حمل  نقل استفاده کنید. 

البته نسخه موبایل یا اپلیکیشن گوگل مپ تنها برای وسایل حمل و نقل عمومی این زمان را ارائه میدهد و برای وسایل نقلیه شخصی باید از نسخه وب استفاده کنید. زمان حرکت و زمان دلخواه خود را برای رسیدن مشخص کنید تا گوگل مپ به شما بهترین سرویس حمل و نقل را پیشنهاد کند.

 

ترفندهای گوگل‌مپ که شاید از آن ها بی‌خبر باشید

 

تغییر جهت نمایش نقشه در گوگل مپ


در گوگل مپ می توانید از هر چشم اندازی موقعیت خود را مشاهده کنید. تنها کافی است از قطب نمای موجود در صفحه استفاده کنید. در صورتی که قطب نما را به سمت شمال تنظیم نمایید می توانید نمای فضایی کاملی را از ساختمان ها و عوارض شهری مشاهده کنید.

 

ترفندهای گوگل‌مپ که شاید از آن ها بی‌خبر باشید

 

تگ گذاری و مشخص کردن موقعیت همیشگی در گوگل مپ


مکان هایی که بیشتر به آن جا رفت و آمد دارید به عنوان موقعیت همیشگی در گوگل مپ قابل تشخیص هستند. تنها کافی است مطابق با شکل زیر نام خاص را برای موقعیت خود ثبت کنید. فراموش نکنید که در گوگل مپ تنها محل های بدون اسم قابل تگ گذاری هستند. 

به عنوان مثال یک فروشگاه معروف در اطراف منزل شما در گوگل مپ کاملا شناخته شده است و بنابراین قابل تگ گذاری نیست؛ اما منزل دوست شما نام خاصی در گوگل مپ ندارد و می توانید برچسب خاص خود را برای آن انتخاب کنید.

 

ترفندهای گوگل‌مپ که شاید از آن ها بی‌خبر باشید

 

بررسی و ردیابی فروشگاه ها با گوگل مپ


گوگل مپ تنها برای ردیابی افراد در جاده و خیابان نیست؛ بلکه شما می توانید با درج یک نقطه نمای کلی از مکان و امکانات داخلی آن به دست آورید. این قابلیت در حال حاضر برای فروشگاه ها در دسترس است. 

می توانید روی صفحه زوم کنید و محتویات و بخش های مختلف فروشگاه را بدون نیاز به حضور یافتن در آن مشاهده کنید. برای یافتن سرویس های بهداشتی، رستوران ها و هر بخش دیگری در این فروشگاه ها نیز می توانید با استفاده از گوگل مپ اقدام کنید.

ترفندهای گوگل‌مپ که شاید از آن ها بی‌خبر باشید

اموزش ذخیره یکجای پنجره‌های وب گردیتان

باشگاه خبرنگاران جوان
دسته بندي: اموزشی,اینترنت,

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد