فوج

مسدود کردن پیام در اندروید
امروز جمعه 22 تیر 1403
تبليغات تبليغات

اموزش جامع رهایی از شر مزاحمت های تلفنی و پیامکیراهنمای جامع رهایی از شر مزاحمت های تلفنی و پیامکی


 

مزاحم تلفنی دارید، شخصی مرتب به شما پیام می‌دهد و از دستش کلافه شده‌اید یا پیام‌های تبلیغاتی امان شما را بریده‌اند، این مطلب را حتما بخوانید.

 

به نقل از جی اس ام فرقی ندارد که گوشی هوشمند شما پیشرفته باشد یا سخت‌افزار ضعیفی داشته باشد، مهم‌ترین قابلیت تلفن همراه این است که ارتباط شما با افراد مختلف را برقرار کند.

این کار از طریق تماس یا ارسال و دریافت پیامک امکان‌پذیر است. از طرفی مزاحمت‌های تلفنی از زمان اختراع تلفن وجود داشته است و اکنون بسیار بیشتر نیز شده است. علاوه بر این پیام‌های تبلیغاتی نیز بسیاری از کاربران را کلافه کرده‌اند.

 

وقتی که یک پیام یا تماس نامربوط دریافت می‌کنید، یک راه این است که پیام را پاک کنید یا از آن تماس چشم‌پوشی کنید، اما راه حل مطمئن‌تر این است که آن شماره را بلاک کنید تا از تماس‌ها یا پیام‌های احتمالی بعدی نیز دوری کرده باشید.

این مطلب آموزش جامعی برای کاربران اندروید و آی‌او‌اس است که بتوانند به راحتی شماره‌های مزاحم را بلاک کنند.

 

مسدود کردن پیام در iOS:


 

اگر شما پیامی از کسی دریافت کرده‌اید و دوست دارید آن شماره را بلاک کنید، باید ابتدا بر روی گزینه Details در قسمت بالا سمت راست صفحه کلیک کنید. سپس در صفحه جدید علامت i را انتخاب کنید تا صفحه اطلاعات باز شود. در این صفحه گزینه Block this Caller را از پایین صفحه انتخاب کنید.

 

راه دیگر این است که این مسیر را طی کنید: Sttings>Messages>Blocked>Add New. در این قسمت شماره فردی که می‌خواهید بلاک شود را وارد می‌کنید.

 

فرقی نمی‌کند که از کدام یک از دو روش بالا استفاده کنید، در هر صورت شماره مورد نظر هم در بخش پیام‌ها و هم در بخش تماس‌ها و تماس‌های فیس‌تایم نیز بلاک می‌شود.

 

دو روش بالا در صورتی است که شماره فردی که برایتان پیام ارسال شده است را بدانید. گاهی پیام‌ها از طرف شماره‌های ناشناس (Unknown) یا خصوصی (Private) و یا اپراتورهای تلفن ارسال می‌شود. در این مواقع نمی‌توانید از روش‌های بالا استفاده کنید.

خبر بد این است که متاسفانه امکان بلاک کردن این ارسال‌کننده‌ها وجود ندارد اما این قابلیت وجود دارد که آن‌ها را از سایر پیام‌ها جدا کنید تا جلوی دست و پای شما نباشند.

 

برای این کار به بخش Settings و سپس Messages بروید و گزینه Filter Unknown Senders را فعال کنید. این کار باعث می‌شود داخل اپلیکیشن پیام‌رسان شما زبانه جدیدی با عنوان Unknown Senders باز شود و تمامی پیام‌های دریافتی از فرستنده‌های ناشناس جدا از پیام‌های دیگرتان آنجا دسته‌بندی می‌شود.

خوشبختانه هنگام دریافت این پیام‌ها دیگر نوتیفیکشن نیز دریافت نخواهید کرد اما هرگاه بخواهید می‌توانید از این بخش به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

 

گزارش هرزه‌ پیام‌ها در iMessages:


 

اگر در اپلیکیشن iMessages کسی مزاحم شما شد یا پیام نا مرتبطی دریافت کردید، می‌توانید آن را گزارش دهید. هنگام دریافت پیام از افراد ناشناس لینکی با عنوان Report Junk در صفحه وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن اطلاعات مزاحم را برای اپل ارسال می‌کنید. اپل گزارش شما را بررسی می‌کند و در صورت صحت، مزاحم را مسدود می‌کند.

 

علاوه بر این می‌توانید ایمیلی به آدرس imessage.spam@apple.com ارسال کنید. توجه کنید که در ایمیل خود باید شماره تلفن یا ایمیل فرستنده را درج کنید و اسکرین شاتی از متن پیامی که برایتان ارسال شده است را نیز ضمیمه ایمیل کنید.

 

مسدود کردن پیام در اندروید:


 

 

اندروید گوشی‌‌های شرکت‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است و برای دسترسی به قابلیت مسدودسازی پیام باید با توجه به دستگاهی که دارید، کار متفاوتی انجام دهید.

 

گوشی‌های نکسوس:


 

 

در گوشی‌های نکسوس دو راه برای مسدود کردن پیام‌های مزاحم وجود دارد. اولین راه این است که اپلیکیشن پیام‌رسان را باز کنید، اگر پیش از این با فرد مورد نظر مکالمه‌ای داشتید، مکالمه را باز کنید و در غیر این صورت مکالمه جدیدی ایجاد کنید و فرد مذکور را به عنوان گیرنده انتخاب کنید.

حال بر روی سه نقطه عمودی بالای صفحه کلیک کنید و گزینه People & options و سپس گزینه Block را انتخاب کنید.

راه راحت‌تر نیز این است که اپلیکیشن پیام رسان را باز کنید و انگشت خود را بر روی مکالمه‌ای که می‌خواهید مخاطبش بلاک شود، نگه دارید. پس از چند لحظه گزینه Block در قسمت بالا سمت راست صفحه نمایان می‌شود. بر روی آن کلیک کنید و سپس OK را بزنید.

 

گوشی‌های سامسونگ:


 

 

مانند گوشی‌های نکسوس، در گوشی‌های سامسونگ نیز دو راه برای بلاک کردن شماره‌ای خاص وجود دارد. راه اول به این صورت است: پیام‌رسان را باز کنید، مکالمه‌ با فرد مورد نظر را انتخاب کنید، در صفحه مکالمه گزینه More و سپس گزینه Block Number را انتخاب کنید و گزینه Message block را On کنید. حال OK را بزنید.

 

راه دوم این است: مسیر Messages>More>Settings را طی کنید.

گزینه Block messages را فعال کنید و سپس بر روی Block list کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید شماره هر کسی که می‌خواهید بلاکش کنید را به مجموعه شماره‌های اسپم اضافه کنید.

 

گوشی‌های ال‌جی:


 

 

سیستم بلاک کردن در گوشی‌های ال‌جی بسیار سریع و سر راست است. با این تفاوت که به جای بلاک کردن شماره، پیام فرد را به عنوان اسپم نشانه‌گذاری می‌کنید و از این طریق آن فرد را بلاک می‌کنید.

 

برای این کار نرم‌افزار پیام‌رسان را باز کنید، وارد مکالمه مورد نظر شوید، گزینه Menu و سپس Register spam number را بزنید و در پیامی که نشان داده می‌شود انتخاب کنید که پیام‌های فعلی دریافتی از این شماره نیز حذف شود یا خیر.

 

گوشی‌های اچ‌تی‌سی:


 

 

مانند گوشی‌های ال‌جی، اچ‌تی‌سی نیز راه آسانی برای بلاک کردن شماره‌های مزاحم در نظر گرفته است. پیام‌رسان را باز کنید، انگشت خود را بر روی مکالمه‌‌ی مورد نظر نگه دارید تا گزینه Message options ظاهر شود. حال گزینه Block Contact را انتخاب کنید.

 

اپلیکیشن‌های مسدودکننده پیام:


 

 

علاوه بر راه‌های فوق، اپلیکیشن‌های بی‌شماری در گوگل‌پلی‌استور وجود دارد که می‌توانید به کمک آن‌ها از شر پیام‌های مزاحم خلاص شوید. در ادامه برخی از این اپلیکیشن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 

Clean Inbox – SMS Blocker:


 

اپلیکیشن فوق می‌تواند پیام‌ها را مسدود کند و آن‌ها را از طرف شما حذف کند. با این اپلیکیشن می‌توانید به کمک شماره تلفن، عنوان پیام یا کلمه‌ای خاص در آن، پیام‌های خود را فیلتر کنید.

پیام‌های بلاک شده در پوشه جداگانه‌ای نگهداری می‌شود و همچنین می‌توانید آن‌ها را در یک فایل Notepad ذخیره کنید. (این قابلیت برای پیگیری بعدی پیام‌های مزاحمان می‌تواند کارایی داشته باشد.)

 

این قابلیت‌های پایه اپلیکیشن است که به صورت رایگان می‌توانید از آن استفاده کنید. اما نسخه پولی آن به شما اجازه بلاک کردن شماره‌های ناشناس، محافظت از پیام‌ها با رمز عبور و حذف خودکار پیام‌ها را می‌دهد.

 

Block call and block SMS:


 

 

گرچه این پیام به صورت پیش‌فرض برای مسدود کردن پیام‌ها ساخته نشده است، با این حال می‌توانید بدین منظور نیز از آن استفاده کنید.

تمرکز اصلی اپلیکیشن بر روی مدیریت تماس‌ها به کمک یک لیست سیاه است اما در نهایت می‌توانید کاری کنید که شماره‌های این لیست با پیام‌ها و نوتیفیکشن‌هایشان نیز نتوانند تمرکز شما را بر هم بزنند. شما با این اپلیکیشن می‌توانید پیام‌های افراد ناشناس را هم مسدود کنید.

 

نکته منفی در مورد این اپ آن است که برای درست کار کردن باید آن را به عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض پیام‌رسان خود انتخاب کنید.

 

Text Blocker:


 

 

تکست بلاکر برای کار کردن نیاز ندارد که به عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض پیام‌رسان شما انتخاب شود و با هر پیام‌رسانی کار می‌کند.

این اپلیکیشن پس از نصب به صورت خودکار اقدام به مسدود کردن پیام‌های اضافی می‌کند اما شما نیز می‌توانید آن را شخصی‌سازی کنید.

شما قادر هستید سطح محافظت از اسپم اپلیکیشن را تغییر دهید و اگر پیامی به اشتباه بلاک شده است، آن را بازیابی کنید. تکست بلاکر قابلیت جالبی با نام Smart Notifications دارد که هر چند وقت یک بار به کاربر هشدار می‌دهد چند پیام اسپم دریافت کرده است. شما می‌توانید این قابلیت را قعال یا غیر فعال کنید. ویژگی بهتر آن این است که این اپلیکیشن با اندروید نوقا نیز سازگار است.

 

Truemessenger:


 

قابلیت خوب این مسدودکننده پیام آن است که می‌تواند پیام‌های ناشناس (Unknown) را نیز شناسایی کند. همچنین پیام‌های بلاک شده در پوشه‌ای جداگانه نگهداری می‌شوند و در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را بازیابی کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان

 

مشخصات دو گوشی جدید گوگل " Pixel" و "Pixel XL"دسته بندي: موبایل,اموزش و ترفند موبایل,

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد