فوج

استفاده از پیست های اتومبیلرانی و افزودن یک راننده حرفه‌ای اسرار آمیز
امروز شنبه 23 تیر 1403
تبليغات تبليغات

دانلود مستند تخته گاز – Top Gear 2016 فصل 23دانلود فصل 23 مستند تخته گاز – Top Gear 2016


 

Top Gear Season 23

 زیرنویس پارسی قسمت 06 از فصل 23 اضافه شد…  

مستند تخت گاز – Top Gear 2016 نام یک برنامهٔ تلویزیونی شبکه بی‌بی‌سی در زمینه وسیله‌های نقلیه و به طور خاص خودرو است و تاکنون برنده جایزه امی و بفتا شده‌است.

این برنامه برای نخستین بار در سال 1977 پخش شد. پس از انجام تغییراتی در آن، در سال 2002 بی‌بی‌سی تولید و پخش آن را به سبک جدیدی آغاز کرد به طوری که در کنار ارزیابی امکانات و توانایی خودروها، برنامه دارای بار طنزآمیز و سرگرم کننده نیز هست.

این برنامه دارای بیش از 350 میلیون نفر بیننده در سراسر جهان است. به گواه کتاب رکوردهای جهانی گینس در سال 2013 این برنامه «پربیننده‌ترین برنامهٔ تلویزیونی جهان» است و تا به حال در 200 کشور پخش شده‌است. پس از جداشدن تیم اصلی و قدیمی مستند تخت گاز، حال فصل بیست و سوم این مستند سریالی توسط مجریان جدیدی ارائه می شود.

در این فصل Chris Evans، Matt LeBlanc، Sabine Schmitz و … به عنوان عوامل این فصل حضور دارند. ولی هم چنان The Stig در این مستند حضور دارد. این مستند زیبا را هم اکنون میتوانید از سرور های پارسی دانلود دریافت کنید.


 


لینک هـای دانـلود:

 

 برای دانلود فایل ها از آخرین نسخه نرم افزار IDM دانلود منیجر استفاده کنید.

 

دانلود پارسی


 


 

 

*********درباره تخت گاز Top Gear********


 

تخت گاز

 

خودرو

سرگرمی

کارگردانبرایان کلین

مجری

جرمی کلارکسون

جیمز می

ریچارد هموند

جیسون داو

استیگ

آهنگ شروعجسیکا

آهنگسازدیکی بتس (تنظیم توسط کریستین هنسن)

کشور سازنده بریتانیا

زبان‌هاانگلیسی

تعداد سری‌ها۲۲

تعداد قسمت‌ها۱۷۵ (شامل ۱۱ برنامه ویژه)

تولید

تهیه‌کننده اجراییاندی ویلمن (۲۰۰۲–۱۵)

تهیه‌کننده

مگی گیبسون

کیت شیرز-گلر

پیتر مک‌کان

گری برادهارست

پت دویل

الکس رنتون

گرنت واردراپ

کریس هیل

اویسین تایمون

تدوین‌کننده

گای سوین

دن جیمز

مدت۶۵-۵۰ دقیقه

تولیدشرکت‌هابی‌بی‌سی

توزیع کنندهبی‌بی‌سی

پخش کننده

شبکه اصلی

بی‌بی‌سی دو

بی‌بی‌سی اچ‌دی (۲۰۰۹–۱۳)

بی‌بی‌سی دو اچ‌دی (۲۰۱۳–)

بی‌بی‌سی دانش (۲۰۱۳–)

وب‌گاه تولید:

تخت گاز (به انگلیسی: Top Gear) نام یک برنامهٔ تلویزیونی شبکه بی‌بی‌سی در زمینه وسیله‌های نقلیه و به طور خاص خودرو است و تاکنون برنده جایزه امی و بفتا شده‌است. این برنامه برای نخستین بار در سال ۱۹۷۷ پخش شد. پس از انجام تغییراتی در آن، در سال ۲۰۰۲ بی‌بی‌سی تولید و پخش آن را به سبک جدیدی آغاز کرد به طوری که در کنار ارزیابی امکانات و توانایی خودروها، برنامه دارای بار طنزآمیز و سرگرم کننده نیز هست. این برنامه دارای بیش از ۳۵۰ میلیون نفر بیننده در سراسر جهان است. به گواه کتاب رکوردهای جهانی گینس در سال ۲۰۱۳ این برنامه «پربیننده‌ترین برنامهٔ تلویزیونی جهان» است و تا به حال در ۲۰۰ کشور پخش شده‌است.


سری جدبد برنامه از شبکه ۲ تلویزیون بی‌بی‌سی در بریتانیا پخش می‌شود. از فصل چهاردهم برنامه از بی بی سی اچ دی هم پخش می‌شود. همچنین در امریکا از طریق سیستم تلویزیون کابلی از بی بی سی امریکا و در امریکای جنوبی در بی بی سی سرگرمی و همچنین در اروپا از طریق بی بی سی دانش تخت گاز قابل تماشا است. سری نوزدهم برنامه برای اولین بار در ۲۷ ژانویه ۲۰۱۳ از بی بی سی دو اچ دی پخش شد. تا کنون ۲۲ فصل از این برنامه به نمایش درآمده است.


مجریان اصلی این برنامه عبارتند از جرمی کلارکسون، ریچارد هموند، جیمز می و یک رانندهٔ آزمایشگر که با نام استیگ شناخته می‌شوند. البته به گفتهٔ تونی هال، مدیر کل بی‌بی‌سی، قرارداد جرمی کلارکسون در سال ۲۰۱۵ به دلیل ضرب و شتم با تهیه‌کننده این برنامه دیگر تمدید نخواهد شد.


تخت گار برای اولین بار از شبکه بی بی سی فارسی به صورت دوبله با زبان فارسی شروع به پخش کرد و پخش آن همچنان هر چهارشنبه ساعت ۲۱ از این شبکه ادامه دارد. بعد از استقبال از برنامه تخت گاز در بی بی سی فارسی صدا و سیما نیز به پخش آن پرداخت. این برنامه از شبکه مستند صدا و سیما در روزهای پنج شنبه ساعت ۲۲:۰۰ با نام «استارت» در حال پخش است.

 

تاریخچه:


 

تولید و پخش تخت گاز در سال ۱۹۷۷ به عنوان یک برنامه ساده اتومبیلرانی توسط یکی از شبکه های محلی تلویزیون بی‌بی‌سی آغاز شد.

از سال ۱۹۷۸ به تولیدات تلویزیون مرکزی بی‌بی‌سی پیوست و مجریان جدید و سرشناس تری به آن افزوده شدند.

در سال ۱۹۸۸ با پیوستن جرمی کلارکسون که ستون نویس جوان یک مجله اتومبیلرانی بود، شیوه اجرا و پرداخت این برنامه جسورانه و جذاب تر شد و تعداد تماشاچیان آن به مرور از چند صدهزار به شش میلیون نفر رسید.

در سال ۱۹۹۸ جرمی کلارکسون پس از چند ماجرای بحث برانگیز این برنامه را ترک کرد که باعث شد بینندگان آن کاهش یابد و در سال ۲۰۰۱ پس از آنکه برندن کوگان مجری جدید آن به رانندگی در حال مستی متهم شد، پخش تخت گاز متوقف شد.

در سال ۲۰۰۲ جرمی کلارکسون و یکی از تهیه کنندگان سابق این برنامه به بی‌بی‌سی بازگشتند و فصل جدیدی از تولید و پخش تخت گاز شروع شد.

شیوه های مدرن و مهیج تولید، استفاده از پیست های اتومبیلرانی و افزودن یک راننده حرفه‌ای اسرار آمیز به نام استیگ که در هر قسمت اتومبیل های جدیدی را آزمایش می کرد، باعث شد که تخت گاز به یکی از موفق ترین و پر بیننده ترین برنامه های تلویزیونی جهان بدل شود.

در سال ۲۰۱۳ موسسه رکوردهای جهانی گینس اعلام کرد که تخت گاز پربیننده ترین برنامه تلویزیونی جهان است که در بیش از ۲۰۰ کشور جهان پخش می شود.

در اکتبر ۲۰۱۴ جرمی کلارکسون گفت که مقامات دولتی آرژانتین او را از آن کشوربیرون کردند.

در مارس ۲۰۱۵ بی‌بی‌سی همکاری با جرمی کلارکسون را به دلیل "درگیری با تهیه‌کننده برنامه" به طور موقت به حال تعلیق درآورد.


آمارهایی در مورد تخت گاز


 

آخرین آمارها نشان می دهند که برنامه تخت گاز در سراسر جهان حدود ۳۵۰ میلیون بیننده دارد.

از سال ۲۰۰۲ و شروع فصل جدید این برنامه تاکنون بیش از ۱۷۰ قسمت از آن تولید و پخش شده است.

این برنامه روی شبکه یوتیوب حدود سه میلیون مشترک دارد.

تیراژ مجله تخت گاز در سطح جهان حدود ۱٫۷ میلیون نسخه است.


در سال ۲۰۱۳ موسسه رکوردهای جهانی گینس اعلام کرد که تخت گاز پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی جهان است که در بیش از ۲۰۰ کشور جهان پخش می شود.

 

برنامه ویژه بولیوی


 

در قسمت ۶ از فصل ۱۴ سه مجری برنامه در کنار جنگل های آمازون در کشور بولیوی سفر ماجرایی خود را آغاز می کنند. چالشی مبنی بر عبور از قاره آفریقا و رسیدن به اقیانوس آرام به آن ها داده می شود. برای انجام این چالش آن ها به سه ماشین دست دوم و ارزان قیمت چهارچرخ متحرک نیز مجهز اند. مجریان برنامه در طول مسیر باید از بیابان آتاکاما و کوه های بلند آند گذر کنند.


برنامه ویژه خاورمیانه


 

در قسمت صفر از فصل ۱۶ سه مجری برنامه در سفری به مقصد بیت لحم از کشور های خاورمیانه از جمله عراق، سوریه و اسرائیل عبور کردند. در ابتدا قرار بود تیم تخت گاز از ایران نیز عبور کند اما ب رسیدن به مرز و مخالفت مقامات به ورود آن ها ورودشان به ایران لغو شد. دلیل مخالفت وابسته بودن برنامه تخت گاز به بی بی سی بوده است.


برنامه ویژه هند


 

قسمت ۷ فصل ۱۷ برنامه به سفر مجری های تخت گاز به هندوستان می پردازد. در این برنامه آن ها برای بازاریابی نمادین برای کالاهایی بریتانیا به یک سفر از بمبئی تا شمال هندوستان جایی که رشته کوه های هیمالیا شروع می شود، می روند.


برنامه ویژه آفریقا


 

در قسمت ۶ و ۷ از فصل ۱۹ سه مجری برنامه به همراه تیم تخت گاز به آفریقا رفتند تا سرچشمه اصلی رود نیل را پیدا کنند. در این برنامه ویژه این سه نفر از کشور هایی همچون رواندا و تانزانیا گذر کردند.


برنامه ویژه برما


 

در قسمت ۶ و ۷ از فصل ۲۱ سه مجری به همراه تیم تخت گاز سفری را در برما (کشوری در همسایگی بنگلادش) با سه کامیون قدیمی آغاز می کنند تا در نهایت پس از طی مسافت ۱۲۰۰ مایلی پلی بر روی رود کاین بسازند که قادر باشد وزن کامیون های آنان را تحمل کند.

 

استیگ


 

از ابتدای شروع تخت گاز تا کنون چهار راننده مختلف در نقش استیگ قرار داشتند. استیگ اول سیاه‌پوش بود و استیگ دوم و سوم سفیدپوش هستند. استیگ اول از برنامه خارج شد و استیگ دوم زمانی که در خودزندگی‌نامه‌اش هویت خود را به عنوان بن کالینز مشخص کرد از برنامه اخراج شد. مایکل شوماخر در مصاحبه‌ای جنجالی با جرمی کلارکسون به عنوان استیگ سوم معرفی شد. در نهایت فلیپ ماسا راننده برزیلی در پبج شخصی خود در فیسبوک خود را استیگ جدید تخت گاز معرفی کرد.


اخراج جرمی کلارکسون


 

در روز چهارم مارس ۲۰۱۵ در هتلی در یورکشایر در شمال انگلستان مشاجره‌ای بین جرمی کلارکسون و اوشن تایمون، تهیه‌کننده تخت‌گاز، آغاز شد. ظاهراً موضوع مشاجره بر سر این مسئله آغاز شد که غذای گرم برای گروه تهیه نشده بود. مشاجره منجر به حمله فیزیکی آقای کلارکسون به اوشن تایمون شد و حملات لفظی آقای کلارکسون که شامل تهدید به اخراج آقای تایمون بوده، در جریان حمله فیزیکی و پس از آن ادامه داشت.


جرمی کلارکسون در روزهای پس از این واقعه در چند مورد از طریق ایمیل، پیامک تلفنی و همچنین به شکل حضوری از آقای تایمون عذرخواهی کرده بود. اما تونی هال، مدیرکل بی‌بی‌سی اعلام کرد که قرارداد جرمی کلارکسون، مجری اصلی برنامه تلویزیونی تخت‌گاز (تاپ‌گیر) تمدید نخواهد شد

مستند سفر کیهانی

 

 

ویکی پدیا


 


 

 

 

 

 

 

دسته بندي: فیلم,مستند,

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد