فوج

فیس بوک آمار کابران خود را در حدود 1.6 میلیارد نفر اعلام کرده که از ای
امروز سه شنبه 29 خرداد 1403
تبليغات تبليغات

اعداد و ارقام کاربران اینترنت


 


گشتی بااعداد و ارقام در دنیای کاربران اینترنت


 

شاید تا حالا از خود پرسیده باشید اینترنت چقدر حجم دارد؛ برای درک و فهم بیشتر جواب این سوال باید گفت؛ حجم اینترنت معادل ظرفیت مغز یک میلیون انسان است.

 حال با دانستن این نکته که مغز هر انسان ظرفیتی در حدد 1 تا 10 ترابایت گنجایش دارد و با احتساب میانگین 5 ترابایت گنجایش برای یک مغز، این عدد شامل مغز یک میلیون انسان می شود.

 

در روشی دیگر اگر بخواهیم این حجم را اندازه بگیریم رقمی معادل 5 میلیون ترابایت، ۵ میلیارد گیگابایت و در نهایت ۵ تریلیون مگابایت را شامل خواهد شد.

 

برای شبیه سازی این حجم به روش دیگر تصور کنید که یک ترابایت را می‌توان روی ۲۱۲ دی وی دی یا ۴۰ دیسک بلوری blue ray ضبط کرد، پس برای ذخیره‌سازی کل حجم اینترنت به یک میلیارد DVD یا ۲۰۰ میلیون دیسک بلوری نیاز است.

 

گشتی با اعداد و ارقام در دنیای کاربران اینترنت

 

۲- تعداد کاربران اینترنت: براساس آمار از حدود هفت میلیارد جمعیت جهان چیزی حدود دو تا سه میلیارد نفر به اینترنت دسترسی دارند که این دسترسی در نقاط مختلف متفاوت است. در اروپا حدود هفتاد درصد، آمریکای شمالی سه چهارم، استرالیا و اقیانوسیه ۶۰ درصد، خاورمیانه ۲۹ درصد،  در آسیا ۲۰ درصد و در آفریقا ۸ درصد مردم به اینترنت دسترسی دارند. 420 میلیون چینی (چیزی حدود 31 در صد کل دنیا) سپس آمریکایی ها در حدود 240 میلیون (74درصد کل دنیا)، ژاپن 100 میلیون نفر، هند 81 و برزیل 76 میلیون کاربر اینترنتی دارند.

 

انگلیس به‌عنوان کشوری که بیشترین کاربر اینترنتی را در مقایسه با تعداد جمعیت خود دارد شناخته شده است (86درصد کل جمعیت خود) و هند با 1.173 میلیون نفر جمعیت تنها 6.09 کاربر اینترنت دارد. ضریب نفوذ اینترت در جهان چیزی حدود 28.07 درصد است.

 

3- توییتر با شروع کار خود از سال 2006 تا کنون اعلام کرده است که 286 میلیون کاربر را جذب خود کرده است. روزانه چیزی حدود 300 میلیون توییت ارسال می شود که این میزان در سال ۲۰۰۷ تنها ۵ هزار بود، در سال ۲۰۰۸، این عدد به ۳۰۰ هزار و در سال ۲۰۰۹ به ۲٫۴ میلیون رسید. امروزه در هر ثانیه ۶۰۰ توییت ارسال می‌شود!

 

4- فیس بوک آمار کابران خود را در حدود 1.6 میلیارد نفر اعلام کرده که از این تعداد 936 میلیون کاربر فعال دارد و 399 میلیون یعنی حدود 30 درصد از طریق موبایل وارد این شبکه می شوند. مارک زاکربرگ معتقد است که هر کاربر روزانه 40 دقیقه را در فیس بوک سپری میکند.

 

گشتی با اعداد و ارقام در دنیای کاربران اینترنت

 

 

5-- دلایل  استفاده از  اینترنت موبایل : ۱۶ درصد از مردم  برای سرگرمی، ۱۰ درصد برای دسترسی به  اطلاعات، ۱۳ درصد برای مقاصد اقتصادی و مدیریت امورات مالی و بانکی، ۳۴ درصد برای استفاده از امکانات پرداخت الکترونیکی و ۵ درصد برای بازی  و خرید.

 

6- هر ماه، کاربران اینترنت ۱۲٫۲ میلیارد ویدئو تماشا می‌کنند. فقط در آمریکا، به تنهایی، در هر ماه ۹۲۴ میلیون ویدئو در سایت hulu مشاهده می‌شود.

مرغ کنتاکی با مخلفات


 


دسته بندي: علم و فن اوری,تکنولوژی دیجیتال و اینترنت,کامپیوتر,کاربردی,

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد