فوج

طی سالیانی که از عمر رایانه‌ها می‌گذرد، هر ساله تهدیدات امنیتی در حال تغییر و تحول بوده است.
امروز سه شنبه 01 خرداد 1403
تبليغات تبليغات

بزرگ‌ترین تهدید سایبری تا سال 2020 ؟؟!!


 


اینترنت اشیا بزرگ‌ترین تهدید سایبری تا سال 2020


 

در طی سالیانی که از عمر رایانه‌ها می‌گذرد، هر ساله تهدیدات امنیتی در حال تغییر و تحول بوده است.

هر اندازه که رایانه‌ها و پلتفرم‌های دیجیتالی در زندگی بشر نقش پررنگ‌تری داشته اند، خطرات بیشتری نیز آن‌ها را تهدید کرده است.اما این تهدیدات همواره تفاوت‌های زیادی با هم داشته‌ و هر ساله شکل جدیدی به خود گرفته‌ است.

 

مرکز امنیتی "Sopho" به‌عنوان یکـی از بزرگ‌ترین بانک‌های پشتیبانی از محصولات امنیتی، به پیش‌‌بینـی تهدیـدات امنیتـی دسـت زده است.

 

به اعتقاد "Sopho" در سال 2020 سوءاستفاده از آسیب‌ پذیری‌ های نرم‌ افزاری کاهش خواهد یافت. بعد از سال‌ ها دست و پنجه نرم‌ کردن نرم‌افزارهای کاربردی، سیستم‌ عامل ها و مرورگرهای اینترنتی با بدافزارها، به نظر می‌رسد سال 2020 این محصولات کمتر از گذشته به علت آسیب‌ پذیری‌های نرم‌افزاری مورد سوءاستفاده قرار گیرند.

 

 

چند فناوری جدید برای ایجاد کدهای غیرقابل نفوذ در این نرم‌ افزارهای کاربردی ایجاد شده و تشخیص آسیب‌پذیری در آن هاسخت‌تر از همیشه شده است.

 

به همین دلیل، هزینه سوءاستفاده از این محصولات برای بدافزارنویسان و هکرها دائما در حال افزایش است، به طـوری که پیش‌بینی خواهد شد بسیاری از بدافزارنویسان، روش‌های دیگر را مد نظر قرار خواهند داد.

 

مسلما این خبر خوبی برای کاربران فراوان رایانه در جهان است، اگر چه همچنان دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

با توجه به کاهش تعداد آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری، معدود آسیب‌پذیری‌ها به شدت مورد استفاده قرار خواهند گرفت. اینترنت اشیاء، بزرگ‌ترین نگرانی امنیتی سال 2020 به نظر می‌رسد. این فناوری نوپا، در بدو تولد خود به شدت به موضوع امنیت توجه نشان داده است.


 

شرکت‌های گوگل، سامسونگ، سونی و دیگر غول‌های فناوری که به نوعی در رشد یافتن این فناوری نقش داشته‌اند، رعایت ایمنی را یکی از اصول اولیه کار قرار داده‌اند اما به اعتقاد کارشناسان، اینترنت اشیاء بعد از عبور از مرحله "ایمن نمایشی" به مرحله "خطرناک در حال کار" خواهد رسید و بی‌شک، برخورد واقعی با بدافزارنویسان، شرایط را به گونه دیگری تغییر خواهد داد. Sopho پیش‌بینی می‌کند در سال 2020 با حملات سایبری بیشتری رو‌به‌رو خواهیم بود؛ حملاتی که محصولات نرم‌افزاری پرکاربرد اما قدیمی را هدف قرار خواهد داد.

 

اینترنت اشیا بزرگ‌ترین تهدید سایبری تا سال 2020

فناوری NFC و جایگزینی پرداخت الکترونیکی کارت‌های بانکی با تلفن‌های همراه، یکی از جذابیت‌های بـزرگ برای سارقـان و بدافزارنویسان خواهد بود.

 

اگـر چه در سال‌هـای گذشته نیز این فناوری وجود داشته اما سال 2015 سالی خواهد بود که شاهد کاربرد واقعی و عینی این فناوری در زندگی مردم جهان خواهیم بـود و از همین رو، احتمالا تهدیدات بزرگ‌تری این فنـاوری را هدف قرار خواهد داد.

 

بیماری در شبکه های اجتماعی

باشگاه خبرنگاران جوان/سید حمیدرضا نجات


 


دسته بندي: علم و فن اوری,تکنولوژی دیجیتال و اینترنت,

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد